ODZNACZENIA

Złota Odznaka „Za pracę społeczną dla Miasta Krakowa” – 1977

Krzyż „Za zasługi dla ZHP” – 1979

Odznaka Honorowa „Za zasługi dla Oświaty” – 2000

Odznaka „Honoris gratia” – 2010

Medal Senatu RP – 2010

Medal „Za zasługi dla SPH” – 2011

 

FESTIWALE

Srebrna Jodła – IV Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej – Kielce 1977

Złoty Lajkonik – I Międzynarodowy Festiwal Organizacji Dziecięcych Miast Zaprzyjaźnionych – Kraków 1978

Złoty Lajkonik – II Międzynarodowe Spotkania Artystyczne – Kraków 1979

Złota Jodła – VI Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej – Kielce 1979

Wyróżnienie – Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny – Bretania – Francja 1981

Jodła Przyjaźni – XI Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej – Kielce 1984

Wyróżnienie  IV Festiwal Zespołów Dziecięcych – Bratysława – Czechosłowacja 1985

Dyplom laureata – Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal „Radość Europy” – Belgrad – Jugosławia1987

I Nagroda – Festiwal Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Krakowiak 92” – Kraków 1992

I Nagroda – Festiwal Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Krakowiak 93” – Kraków 1993

Wyróżnienie  Festiwal Folklorystyczny Dzieci i Młodzieży „Eurofolklor” – Bańska Bystrzyca – Słowacja 1994

III miejsce – XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej, Młodzieżowej i Harcerskiej – Siedlce 1996

I miejsce – Świąteczny Konkurs Kolęd Telewizji Kraków – Kraków 1997

I miejsce – Konkurs „Piękne kolędy i świąteczne legendy” – Kraków 1997

I miejsce – Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych – Rydzyna 1997

Tytuł Laureata – V Ogólnopolski Festiwal Zespołów Tanecznych Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Gorzów Wielkopolski 1998

Dyplom laureata  Festiwal „Balkanfolk” – Wielkie Tyrnowo – Bułgaria 2001

Nagroda Prezydenta Miasta  Festiwal Folklorystyczny „Lasowiaczek 2004” – Stalowa Wola 2004

II nagroda  XX Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów „Taneczny krąg” – Przemyśl 2006

II nagroda – XX Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety – Szydłowiec 2007

II nagroda – Małopolski Przegląd Kolęd i Pastorałek – Kraków 2008

Nagroda specjalna – Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny – Sofia – Bułgaria 2009

I nagroda – Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny – Bodrum – Turcja 2012

Certyfikat „The Best of the Best” – Balkanfolkfest – Złote Piaski – Bułgaria 2015

I miejsce – II Ogólnopolski Festiwal Folklorystyczny „O Puchar Czarnych Diamentów” – Katowice 2016

I miejsce – XXXIV Wojewódzki Festiwal Zespołów Artystycznych im. Jana Joachima Czecha – Stary Sącz 2017 – grupa młodsza

II miejsce – XXXIV Wojewódzki Festiwal Zespołów Artystycznych im. Jana Joachima Czecha – Stary Sącz 2017 – grupa starsza

 

Cenne są też zapisy na otrzymanych przez zespół dyplomach:

„dla najmilszego zespołu” – (Kielce 1977)

nagroda publiczności” – (Siedlce 1977)

„za dyscyplinę sceniczną” – (Kielce 1979)

„dla najsympatyczniejszego zespołu” – (Kielce 1979)

„za świetną prezentację i taniec wykonany we właściwym charakterze i ciekawym układzie scenicznym” –  (Kraków 1992)

„za najwierniejsze oddanie charakteru tańca narodowego”  – (Kraków 1993)

za zaprezentowany program i za najlepiej wykonaną pieśń bułgarską” – (Sofia 2009)

za wykonanie tańca narodowego w najpiękniejszym stroju ludowym” – (Bodrum 2012)

 

MEDALE MIAST

Wielkie Tyrnowo – Bułgaria 1978

La Hestre – Belgia 1979

Auray – Francja 1981

Bratysława – Czechosłowacja 1985

Clacton – Anglia 1986

Graz – Austria 1991

Lubeka – Niemcy 1993

Namur – Belgia 1993

Bańska Bystrzyca – Słowacja 1994

Florencja – Włochy 1995

Porto – Portugalia 1997

Huesca – Hiszpania 1997

Agrigento – Włochy 1998

Huesca – Hiszpania 1999

Ravanusa –  Włochy 2001

Kiszyniów – Mołdawia 2002

Laiuse – Estonia 2003

Levkas – Grecja 2004

Tarbes – Francja 2005

Plovdiv – Bułgaria 2005

Kijów – Ukraina 2005

Koszyce – Słowacja 2006

Bratysława – Słowacja 2006

Bedarieux – Francja 2010

Vrsac – Serbia 2011

Bresov – Rumunia 2011

Bodrum – Turcja 2012

Kicevo – Macedonia 2012